“У 6 разів дешевша оренда, ніж у Німеччині, та у 19 - ніж у Данії”: Милованов назвав втрати України від мораторію на землю


Українські чорноземи зараз здаються в оренду в 6 разів дешевше, ніж у Німеччині, та у 19 разів дешевше, ніж у Данії

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. Об этом сообщает ukr-dialog.in.ua со ссылкой на СМИ.

За його словами, під мораторієм зараз знаходиться 37 млн га земель сільськогосподарського призначення. Власниками цих паїв є 7 млн осіб, з яких 1,5 млн вже померли, так і не дочекавшись права розпорядитися своїм майном.

“460 тис га земель в оренді на 49 років за договорами емфітевзису. Це фактично продаж землі, але за "сірою" схемою й нижчою ціною, ніж при відкритому ринку землі”, — пише Милованов.

Площа державних і комунальних земель сільськогосподарського призначення за неповні 4 роки скоротилася на 10%. Якщо у 2016 році було 10,5 млн га (дані Держгеокадастру на початок року), то вже у жовтні 2019 року — це 9,4 млн га.

“Всього лише 6 країн світу не мають вільного ринку землі: Північна Корея, Таджикистан, Конго, Венесуела, Куба та Україна. Саме там живуть найбідніші селяни й, на жаль, наші серед них.

Унікальні українські чорноземи зараз здаються в оренду в 6 разів дешевше, ніж у Німеччині, а в Данії — у 19 разів”, — зазначив Милованов.

  • Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про ринок землі у першому читанні.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/11/14/u_6_raziv_deshevshe_nizh_u_nimechchyni_ta_u_19_nizh_u_daniyi_mylovanov_nazvav_vtraty_ukrayiny_vid_moratoriyu_na_zemlyu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя